Чернівецький професійний ліцей залізничного транспорту

Чернівецький професійний ліцей залізничного транспорту є продовжувачем славних традицій залізничного училища №1 (ЗУ — 1) міста Чернівці, яке було створено за наказом № 33 від 22 лютого 1945 року Головним управлінням трудових резервів при Раді Міністрів СРСР. В березні 1945 року був виданий наказ по Одесько-Кишинівській залізниці про створення в Чернівцях залізничного училища.

Наша адреса: м. Чернівці вул. Нікітіна 27, біля залізничного вокзалу.

Тел. (0372) 59-23-07, 59-23-06, 59-23-05

Проїзд: Тролейбус №3, №5 авт.1, маршрутне таксі № 10, 38, 34, 12

10 вересня 1945 року розпочався перший навчальний рік. Було набрано чотири навчальні групи: дві групи з професії «Помічник машиніста тепловоза» та дві групи з професії «Слюсар з ремонту вагонів.» Для цих цілей було виділено приміщення, де було обладнано 6 аудиторій.

Йшли роки, змінювалась назва училища: ЗУ – 1, ГПТУ – 1, ТУ – 4, СПТУ – 14, ПТУ – 14.
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 13.02.2009 року № 102 «Про вдосконалення мережі професійно – технічних навчальних закладів Черніве

цької області» ПТУ – 14 м. Чернівці було перейменовано в Державний професійно-технічний навчальний заклад «Чернівецький професійний ліцей залізничного транспорту». Змінювалась і матеріально-технічна база ліцею.

Ліцей розташований в навчальному комплексі на 600 учнівських місць загальною площею 3626,1 кв.м.
До складу навчального комплексу входять: 2 навчальні корпуси, 7 майстерень, спортивний зал та спортивна площадка. Ліцей має гуртожиток на 535 місць, їдальню на 120 місць.

Чернівецький професійний ліцей залізничного транспорту є державним професійним навчально-виховним закладом, що входить в систему освіти і забезпечує реалізацію потреб людини в здобутті професійних знань, умінь, навичок, розвитку духовності, культури, в опануванні відповідного технічного і економічного мислення з метою створення умов для її професійної діяльності.

В ліцеї здійснюється підготовка робітничих кадрів за державним замовленням підприємств, установ, організацій, роботодавців та службою зайнятості на основі наявних ліцензій і в обсязі, визначеному ними.

За період свого існування в ліцеї підготовлено понад 28 тисяч висококваліфікованих робітників для господарського комплексу України.
Ліцей готує робітничі кадри для залізниці та інших галузей народного господарства із таких професій, на які є державні ліцензії:
1. 8311.2 Помічник машиніста тепловоза;
2. 4211 Касир- квитковий I-II категорії;3. 8163.2 Машиніст холодильних установок;
4. 7129.2 Бригадир (звільнений) з поточного утримання і ремонту колії та штучних споруд;
5. 8211.2 Токар;
6. 7241.1Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;
7. 7131.2 Покрівельник сталевих покрівель;
8. 7221.2 Коваль ручного кування;
9. 7233.2 Слюсар з виробництва вузлів та деталей санітарно-технічних систем;
10. 7241.2 Електромеханік торгівельного та холодильного обладнання;
11. 7212.2 Електрозварник ручного зварювання;
12. 7241.1 Електромонтер пристроїв сигналізації, централізації, блокування;
13. 7241.2 Поїзний електромеханік;
14. 7233.2 Оглядач вагонів;
15. 7233.2 Оглядач-ремонтник вагонів;
16. 4211 Касир товарний (вантажний);
17. 4131 Прийомоздавальник вантажу та багажу;
18. 7233.2 Слюсар з ремонту рухомого складу;
19. 8311.1 Помічник машиніста тепловоза;
20. 5132 Провідник пасажирського вагону;
21. 7241.1 Електромонтер з ремонту пристроїв звязку.
Назви професій відповідають державному класифікатору професій.
Ліцей здійснює первинну професійну підготовку, курсове професійно-технічне навчання, перепідготовку, підвищення кваліфікації незайнятого населення за державним замовленням, на замовлення державної служби зайнятості за такими професіями:

— Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;
— Коваль ручного кування;
— Слюсар з виробництва вузлів та деталей санітарно-технічних систем;
— Машиніст холодильних установок;

— Покрівельник сталевих покрівель.
Терміни навчання визначаються робочими навчальними планами та програмами, які розробляються відповідно до Державних стандартів професійно-технічної освіти з вказаних професій і, як правило складаються від 2 до 6 місяців.

З моменту створення заклад співпрацює з підприємством Львівської залізниці – локомотивним і вагонним депо Чернівці, станцією Чернівці, дистанцією колії, ВАТ “Норд-сервіс Чернівці”.

Локомотивне депо Чернівці – головне підприємство, що забезпечує рух вантажних і пасажирських потягів. Підготовка локомотивів до рейсу здійснюється в добре обладнаних спеціалізованих цехах. Основне завдання депо – своєчасно подавати локомотиви до потягів, кваліфіковано їх експлуатувати. Ремонт, екіпірування вагонів, підготовка до рейсів пасажирських потягів з метою безпеки їх руху і створення для пасажирів максимальних зручностей у дорозі – такі функції пасажирського вагонного депо Чернівці. Станція

Чернівці – своєрідний опорний пункт Львівської залізниці щодо перевезення і різноманітного вантажу.

Ліцей має тісні звязки, партнерські стосунки з інженерно-педагогічним факультетом Чернівецького національного університету, студенти якого проходять виробничу практику в майстернях, а учні продовжують навчання на даному факультеті. Такі ж стосунки є з технікумами міста: економіко-промисловим та залізничного транспорту. А також з Дніпропетровським Національним університетом залізничного транспорту, що дає учням право, за направленням Львівської залізниці, отримати на пільгових умовах вищу залізничну освіту.

Традиційним, протягом останніх років, стало проведення конкурсів: “Красуня ліцея”, “Кращий слюсар ліцея”, “Кращий токар ліцея”, “Кращий електрозварник ліцея”; вечорів відпочинку: “Дари осені”, зустріч Нового року, “Козацькі забави”, “Вклонімося великим тим рокам” (До дня Перемоги). Окрім того, проводяться благодійні акції, відкриті години, дні відкритих дверей.

В гуртожитку досвідчені вихователі турботливо опікуються вихованцями – вчать багатьох життєвих мудрощів. Тут учні знаходять собі заняття до вподоби в гуртках художньої та технічної творчості, клубах за інтересами.

В спортивній залі, на спортмайданчиках, залі атлетичної гімнастики кваліфіковані тренери-педагоги проводять заняття у секціях з футболу, баскетболу, волейболу і атлетичної гімнастики.

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Чекає на Тебе
за адресою:
м. Чернівці вул. Нікітіна, 27